make 3.82 - en to hr translation catalogue (254 entries)

en: 
    # %u implicit rules, %u
hr: 
    # %u implicitnih propisa, %u

en: 
    # %u pattern-specific variable values
hr: 
    # %u uzorcima svojstvenih vrijednosti varijabli

en: 
    # Directories
hr: 
    # Direktoriji

en: 
    # Files
hr: 
    # Datoteke

en: 
    # Finished Make data base on %s
hr: 
    # Kraj Make baze podataka na %s

en: 
    # Implicit Rules
hr: 
    # Implicitni propisi

en: 
    # Make data base, printed on %s
hr: 
    # Make baza podataka, ispisana na %s

en: 
    # No implicit rules.
hr: 
    # Nema implicitnih propisa.

en: 
    # No pattern-specific variable values.
hr: 
    # Nema uzorcima svojstvenih vrijednosti varijabli.

en: 
    # Pattern-specific Variable Values
hr: 
    # Uzorcima svojstvene vrijednosti varijabli

en: 
    # VPATH Search Paths
hr: 
    # VPATH putanje za pretraživanje

en: 
    # Variables
hr: 
    # Varijable

en: 
    # files hash-table stats:
    #
hr: 
    # statistike tablice raspršivanja datoteka:
    #

en: 
    Counted %d args in failed launch
hr: 
    Izbrojeno %d argumenata u neuspjelom pokretanju

en: 
    This program built for %s
hr: 
    Program izgrađen za %s

en: 
    This program built for %s (%s)
hr: 
    Program izgrađen za %s (%s)

en: 
    Unhandled exception filter called from program %s
    ExceptionCode = %lx
    ExceptionFlags = %lx
    ExceptionAddress = 0x%p
hr: 
    Filtar nekontrolirane iznimke pozvan iz programa %s
    ExceptionCode = %lx
    ExceptionFlags = %lx
    ExceptionAddress = 0x%p

en:   --debug[=FLAGS]             Print various types of debugging information.
hr:   --debug[=ZASTAVICE]         Ispiši razne vrste informacija za debugiranje.

en:   --eval=STRING               Evaluate STRING as a makefile statement.
hr:   --eval=NIZ                  Postupaj s NIZOM kao naredbom datoteke izrade.

en:   --no-print-directory        Turn off -w, even if it was turned on implicitly.
hr:   --no-print-directory        Isključi -w, čak i ako je implicitno uključen.

en:   --warn-undefined-variables  Warn when an undefined variable is referenced.
hr:   --warn-undefined-variables  Upozori pri referenciranju nedefinirane varijable.

en:   -B, --always-make           Unconditionally make all targets.
hr:   -B, --always-make           Bezuvjetno izradi sve mete.

en:   -C DIRECTORY, --directory=DIRECTORY
                                  Change to DIRECTORY before doing anything.
hr:   -C DIREKTORIJ, --directory=DIREKTORIJ
                                  Prijeđi u DIREKTORIJ prije početka rada.

en:   -I DIRECTORY, --include-dir=DIRECTORY
                                  Search DIRECTORY for included makefiles.
hr:   -I DIREKTORIJ, --include-dir=DIREKTORIJ
                                  Traži u DIREKTORIJU uključene datoteke izrade.

en:   -L, --check-symlink-times   Use the latest mtime between symlinks and target.
hr:   -L, --check-symlink-times   Koristi posljednji mtime između simboličkih veza i mete.

en:   -R, --no-builtin-variables  Disable the built-in variable settings.
hr:   -R, --no-builtin-variables  Onemogući ugrađene vrijednosti varijabli.

en:   -S, --no-keep-going, --stop
                                  Turns off -k.
hr:   -S, --no-keep-going, --stop
                                  Isključuje -k.

en:   -W FILE, --what-if=FILE, --new-file=FILE, --assume-new=FILE
                                  Consider FILE to be infinitely new.
hr:   -W DATOTEKA, --what-if=DATOTEKA, --new-file=DATOTEKA,
      --assume-new=DATOTEKA
                                  Smatraj DATOTEKU beskonačno novom.

en:   -b, -m                      Ignored for compatibility.
hr:   -b, -m                      Zanemareno zbog kompatibilnosti.

en:   -d                          Print lots of debugging information.
hr:   -d                          Ispiši puno podataka za debugiranje.

en:   -e, --environment-overrides
                                  Environment variables override makefiles.
hr:   -e, --environment-overrides
                                  Varijable okoline imaju veću važnost od
                                  datoteka izrade.

en:   -f FILE, --file=FILE, --makefile=FILE
                                  Read FILE as a makefile.
hr:   -f DATOTEKA, --file=DATOTEKA, --makefile=DATOTEKA
                                  Pročitaj DATOTEKU kao datoteku izrade.

en:   -h, --help                  Print this message and exit.
hr:   -h, --help                  Ispiši ovu poruku i izađi.

en:   -i, --ignore-errors         Ignore errors from recipes.
hr:   -i, --ignore-errors         Zanemari greške iz recepata.

en:   -j [N], --jobs[=N]          Allow N jobs at once; infinite jobs with no arg.
hr:   -j [N], --jobs[=N]          Dozvoli N istovremenih poslova; bez argumenta
                                  ih dozvoli beskonačno.

en:   -k, --keep-going            Keep going when some targets can't be made.
hr:   -k, --keep-going            Nastavi s radom ako se neke mete ne mogu izraditi.

en:   -l [N], --load-average[=N], --max-load[=N]
                                  Don't start multiple jobs unless load is below N.
hr:   -l [N], --load-average[=N], --max-load[=N]
                                  Ne pokreći višestruke poslove, osim ako je
                                  opterećenje ispod N.

en:   -n, --just-print, --dry-run, --recon
                                  Don't actually run any recipe; just print them.
hr:   -n, --just-print, --dry-run, --recon
                                  Nemoj zapravo pokrenuti nijedan recept,
                                  samo ih ispiši.

en:   -o FILE, --old-file=FILE, --assume-old=FILE
                                  Consider FILE to be very old and don't remake it.
hr:   -o DATOTEKA, --old-file=DATOTEKA, --assume-old=DATOTEKA
                                  Smatraj da je DATOTEKA vrlo stara i nemoj ju
                                  ponovo napraviti.

en:   -p, --print-data-base       Print make's internal database.
hr:   -p, --print-data-base       Ispiši „make” internu bazu podataka.

en:   -q, --question              Run no recipe; exit status says if up to date.
hr:   -q, --question              Ne pokreći recepte; izlazno stanje označava
                                  je li sve ažurirano.

en:   -r, --no-builtin-rules      Disable the built-in implicit rules.
hr:   -r, --no-builtin-rules      Onemogući ugrađene implicitne propise.

en:   -s, --silent, --quiet       Don't echo recipes.
hr:   -s, --silent, --quiet       Ne ispisuj recepte.

en:   -t, --touch                 Touch targets instead of remaking them.
hr:   -t, --touch                 Umjesto ponovne izrade dodirni izgrađene mete.

en:   -v, --version               Print the version number of make and exit.
hr:   -v, --version               Ispiši „make” broj inačice i izađi.

en:   -w, --print-directory       Print the current directory.
hr:   -w, --print-directory       Ispiši trenutni direktorij.

en:   Date %s
hr:   Datum %s

en:   uid = %d, gid = %d, mode = 0%o.
hr:   uid = %d, gid = %d, mod = 0%o.

en:  (built-in):
hr:  (ugrađeno):

en:  (core dumped)
hr:  (jezgra izbačena)

en:  (don't care)
hr:  (nije važno)

en:  (name might be truncated)
hr:  (ime je možda odsječeno)

en:  (no default goal)
hr:  (nema zadane mete)

en:  (no ~ expansion)
hr:  (bez proširenja ~)

en:  (remote)
hr:  (udaljen)

en:  (search path)
hr:  (putanja pretraživanja)

en:  files,
hr:  datoteka,

en:  impossibilities
hr:  nemogućnost

en:  impossibilities in %lu directories.
hr:  nemogućnosti u %lu direktorija.

en:  so far.
hr:  do sada.

en:  terminal.
hr:  završni.

en: #  A default, MAKEFILES, or -include/sinclude makefile.
hr: #  Zadana, MAKEFILES ili -include/sinclude datoteka izrade.

en: #  Also makes:
hr: #  Također napravi:

en: #  Command line target.
hr: #  Meta naredbenog retka.

en: #  Dependencies recipe running (THIS IS A BUG).
hr: #  Recept ovisnosti koji se izvršava (OVO JE BUG).

en: #  Failed to be updated.
hr: #  Nije ažuriran.

en: #  File does not exist.
hr: #  Datoteka ne postoji.

en: #  File has been updated.
hr: #  Datoteka je ažurirana.

en: #  File has not been updated.
hr: #  Datoteka nije ažurirana.

en: #  File is an intermediate prerequisite.
hr: #  Datoteka je posredni preduvjet.

en: #  File is very old.
hr: #  Datoteka je vrlo stara.

en: #  Implicit rule search has been done.
hr: #   Implicitna pretraga propisa je izvršena.

en: #  Implicit rule search has not been done.
hr: #  Implicitna pretraga propisa nije izvršena.

en: #  Last modified %s
hr: #  Zadnja promjena %s

en: #  Modification time never checked.
hr: #  Vrijeme promjene nikada nije provjereno.

en: #  Needs to be updated (-q is set).
hr: #  Treba ga ažurirati (-q je postavljen).

en: #  Phony target (prerequisite of .PHONY).
hr: #  Lažna meta (preduvjet mete .PHONY).

en: #  Precious file (prerequisite of .PRECIOUS).
hr: #  Vrijedna datoteka (preduvjet mete .PRECIOUS).

en: #  Recipe currently running (THIS IS A BUG).
hr: #  Recept koji se trenutno izvršava (OVO JE BUG).

en: #  Successfully updated.
hr: #  Uspješno ažuriran.

en: #  recipe to execute
hr: #  recept za izvršavanje

en: # %s (device %d, inode [%d,%d,%d]):
hr: # %s (uređaj %d, indeksni čvor [%d,%d,%d]):

en: # %s (device %d, inode [%d,%d,%d]): could not be opened.
hr: # %s (uređaj %d, indeksni čvor [%d,%d,%d]): ne može se otvoriti.

en: # %s (device %ld, inode %ld):
hr: # %s (uređaj %ld, indeksni čvor %ld):

en: # %s (device %ld, inode %ld): could not be opened.
hr: # %s (uređaj %ld, indeksni čvor %ld): ne može se otvoriti.

en: # %s (key %s, mtime %d):
hr: # %s (tipka %s, vrijeme uređivanja %d):

en: # %s (key %s, mtime %d): could not be opened.
hr: # %s (tipka %s, vrijeme uređivanja %d): ne može se otvoriti.

en: # %s: could not be stat'd.
hr: # %s: ne može se izvršiti stat.

en: # Not a target:
hr: # Nije meta:

en: # variable set hash-table stats:
hr: # statistike tablice raspršivanja skupova varijabli:

en: %s (line %d) Bad shell context (!unixy && !batch_mode_shell)
hr: %s (redak %d) Neispravan kontekst ljuske (!unixy && !batch_mode_shell)

en: %s is suspending for 30 seconds...
hr: %s se zaustavlja na 30 sekundi...

en: %s: Command not found
hr: %s: Naredba nije pronađena

en: %s: Entering an unknown directory
hr: %s: Ulazim u nepoznat direktorij

en: %s: Interrupt/Exception caught (code = 0x%lx, addr = 0x%p)
hr: %s: Uhvaćen prekid/iznimka (kod = 0x%lx, adr = 0x%p)

en: %s: Leaving an unknown directory
hr: %s: Izlazim iz nepoznatog direktorija

en: %s: Shell program not found
hr: %s: Program ljuske nije pronađen

en: %s: Timestamp out of range; substituting %s
hr: %s: Vremenska oznaka izvan granica; zamjenjujem s %s

en: %s: illegal option -- %c
hr: %s: nedozvoljena opcija -- %c

en: %s: invalid option -- %c
hr: %s: neispravna opcija -- %c

en: %s: option requires an argument -- %c
hr: %s: opcija zahtijeva argument -- %c

en: %s: user %lu (real %lu), group %lu (real %lu)
hr: %s: korisnik %lu (stvarno %lu), grupa %lu (stvarno %lu)

en: %sBuilt for %s
hr: %sIzgrađen za %s

en: %sBuilt for %s (%s)
hr: %sIzgrađen za %s (%s)

en: %sLicense GPLv3+: GNU GPL version 3 or later <http://gnu.org/licenses/gpl.html>
    %sThis is free software: you are free to change and redistribute it.
    %sThere is NO WARRANTY, to the extent permitted by law.
hr: %sLicenca GPLv3+: GNU GPL inačica 3 ili kasnija <http://gnu.org/licenses/gpl.html>
    %sOvo je slobodan softver: slobodno ga smijete mijenjati i dijeliti.
    %sNEMA JAMSTAVA, do krajnje mjere dozvoljene zakonom.

en: %s[%u]: Entering an unknown directory
hr: %s[%u]: Ulazim u nepoznat direktorij

en: %s[%u]: Leaving an unknown directory
hr: %s[%u]: Izlazim iz nepoznatog direktorija

en: *** Break.
hr: *** Prekid.

en: *** Waiting for unfinished jobs....
hr: *** Čekam nedovršene poslove....

en: -warning, you may have to re-enable CTRL-Y handling from DCL.
hr: -upozorenje, možda ćete morati ponovo omogućiti upravljanje s CTRL-Y iz DCL-a.

en: .  Stop.
hr: .  Zaustavi.

en: .DEFAULT_GOAL contains more than one target
hr: .DEFAULT_GOAL sadrži više od jedne mete

en: Aborted
hr: Prekinut

en: Access violation: read operation at address 0x%p
hr: Pristupni prekršaj: operacija čitanja na adresi 0x%p

en: Access violation: write operation at address 0x%p
hr: Pristupni prekršaj: operacija pisanja na adresi 0x%p

en: Alarm clock
hr: Budilica

en: Append %.*s and cleanup
hr: Dodaj %.*s i počisti

en: Append output to %s
hr: Dodaj izlaz na %s

en: Avoiding implicit rule recursion.
hr: Izbjegavam rekurziju implicitnog propisa.

en: BUG: num_pattern_rules is wrong!  %u != %u
hr: BUG: neispravan num_pattern_rules!  %u != %u

en: BUILTIN CD %s
hr: UGRAĐEN CD %s

en: BUILTIN [%s][%s]
hr: UGRAĐEN [%s][%s]

en: Bad system call
hr: Neispravan sustavski poziv

en: Batch file contents:%s
    	%s
hr: Sadržaj skupne datoteke:%s
    	%s

en: Broken pipe
hr: Prekinut cjevovod

en: Bus error
hr: Sabirnička greška

en: CPU time limit exceeded
hr: Prekoračeno ograničenje procesorskog vremena

en: Cannot create a temporary file
hr: Ne mogu napraviti privremenu datoteku

en: Child access
hr: Pristup djeteta

en: Child exited
hr: Dijete je završilo

en: Circular %s <- %s dependency dropped.
hr: Kružna ovisnost %s <- %s ispuštena.

en: Cleaning up temp batch file %s
hr: Čistim privremenu skupnu datoteku %s

en: Cleaning up temporary batch file %s
hr: Čistim privremenu skupnu datoteku %s.

en: Collisions=%ld/%ld=%.0f%%
hr: Sudari=%ld/%ld=%.0f%%

en: Continued
hr: Nastavljen

en: Could not restore stdin
hr: Ne mogu obnoviti standardni ulaz

en: Could not restore stdout
hr: Ne mogu obnoviti standardni izlaz

en: Couldn't change back to original directory.
hr: Ne mogu se vratiti u izvorni direktorij.

en: CreatePipe() failed (e=%ld)
hr: CreatePipe() nije uspio (e=%ld)

en: Creating temporary batch file %s
hr: Stvaram privremenu skupnu datoteku %s

en: Current time
hr: Trenutno vrijeme

en: Customs won't export: %s
hr: Customs neće izvesti: %s

en: Danger signal
hr: Signal za opasnost

en: EMT trap
hr: EMT zamka

en: Error spawning, %d
hr: Greška pri pokretanju, %d

en: Error, empty command
hr: Greška, prazna naredba

en: Executing %s instead
hr: Umjesto toga, izvršavam %s

en: File size limit exceeded
hr: Prekoračeno ograničenje veličine datoteke

en: Floating point co-processor not available
hr: Koprocesor za rad s pomičnim zarezom nije dostupan

en: Floating point exception
hr: Iznimka pomičnog zareza

en: Hangup
hr: Završetak

en: I/O possible
hr: U/I moguć

en: IOT trap
hr: IOT zamka

en: Illegal Instruction
hr: Nedozvoljena instrukcija

en: Information request
hr: Zahtjev za informacijom

en: Initialized access
hr: Inicijaliziran pristup

en: Interrupt
hr: Prekid

en: Jobserver client (fds %d,%d)
hr: Klijent poslužitelja poslova (fds %d,%d)

en: Killed
hr: Prekinut

en: Live child %p (%s) PID %s %s
hr: Živo dijete %p (%s) PID %s %s

en: Load=%ld/%ld=%.0f%%,
hr: Opterećenje=%ld/%ld=%.0f%%,

en: Make access
hr: Make pristup

en: Makefile from standard input specified twice.
hr: Datoteka izrade sa standardnog ulaza navedena dvaput.

en: Malformed target-specific variable definition
hr: Izobličena definicija o meti ovisne varijable

en: No
hr: Nijedna

en: No targets
hr: Nema meta

en: No targets specified and no makefile found
hr: Nijedna meta nije navedena, niti je pronađena ijedna datoteka izrade

en: Obtained token for child %p (%s).
hr: Preuzet simbol za dijete %p (%s).

en: Options:
hr: Opcije:

en: Parallel jobs (-j) are not supported on this platform.
hr: Paralelni poslovi (-j) nisu podržani na ovoj platformi.

en: Power failure
hr: Prekid napajanja

en: Profiling timer expired
hr: Štoperica profiliranja istekla

en: Putting child %p (%s) PID %s%s on the chain.
hr: Smještam dijete %p (%s) PID %s%s u lanac.

en: Quit
hr: Izlaz

en: Re-executing[%u]:
hr: Ponovo izvršavam[%u]:

en: Reading makefiles...
hr: Čitam datoteke izrade...

en: Reaping losing child %p PID %s %s
hr: Skupljam neuspješno dijete %p PID %s %s

en: Reaping winning child %p PID %s %s
hr: Skupljam uspješno dijete %p PID %s %s

en: Redirected error to %s
hr: Preusmjerene greške u %s

en: Redirected input from %s
hr: Preusmjeren ulaz iz %s

en: Redirected output to %s
hr: Preusmjeren izlaz u %s

en: Rehash=%d,
hr: Preraspodjela=%d,

en: Released token for child %p (%s).
hr: Ispušten simbol za dijete %p (%s).

en: Removing child %p PID %s%s from chain.
hr: Uklanjam dijete %p PID %s%s iz lanca.

en: Removing intermediate files...
hr: Uklanjam posredne datoteke...

en: Report bugs to <bug-make@gnu.org>
hr: Prijavite greške na <bug-make@gnu.org>

en: Resetting to single job (-j1) mode.
hr: Vraćam način rada s jednim poslom (-j1).

en: Resource lost
hr: Resurs izgubljen

en: Segmentation fault
hr: Segmentacijska greška

en: Stopped
hr: Zaustavljen

en: Stopped (signal)
hr: Zaustavljen (signalom)

en: Stopped (tty input)
hr: Zaustavljen (tty ulaz)

en: Stopped (tty output)
hr: Zaustavljen (tty izlaz)

en: Symbolic links not supported: disabling -L.
hr: Simboličke veze nisu podržane: onemogućujem -L.

en: Terminated
hr: Završen

en: Trace/breakpoint trap
hr: Zamka za praćenje/prekidnu točku

en: Unknown builtin command '%s'
hr: Nepoznata ugrađena naredba „%s”

en: Unknown error %d
hr: Nepoznata greška %d

en: Updating goal targets....
hr: Ažuriram ciljne mete....

en: Updating makefiles....
hr: Ažuriram datoteke izrade....

en: Urgent I/O condition
hr: Hitno U/I stanje

en: Usage: %s [options] [target] ...
hr: Uporaba: %s [opcije] [meta] ...

en: User access
hr: Korisnički pristup

en: User defined signal 1
hr: Korisnički definiran signal 1

en: User defined signal 2
hr: Korisnički definiran signal 2

en: Virtual timer expired
hr: Virtualna štoperica istekla

en: Warning: Empty redirection
hr: Upozorenje: Prazno preusmjeravanje

en: Window changed
hr: Promijenjen prozor

en: automatic
hr: automatsko

en: can't allocate %lu bytes for hash table: memory exhausted
hr: ne mogu alocirati %lu bajtova za tablicu raspršivanja: memorija iscrpljena

en: cannot enforce load limit:
hr: ne mogu silom primijeniti ograničenje opterećenja:

en: cannot enforce load limits on this operating system
hr: ne mogu silom primijeniti ograničenje opterećenja na ovom operacijskom sustavu

en: command line
hr: naredbeni redak

en: creating jobs pipe
hr: stvaram cjevovod poslova

en: default
hr: zadano

en: done sleep(30). Continuing.
hr: gotov sa sleep(30).  Nastavljam.

en: dup jobserver
hr: dup poslužitelj poslova

en: empty string invalid as file name
hr: prazan niz nije ispravan naziv datoteke

en: empty variable name
hr: prazno ime varijable

en: environment
hr: okolina

en: environment under -e
hr: okolina pod -e

en: find_and_set_shell() path search set default_shell = %s
hr: find_and_set_shell() pretraga putanje postavlja default_shell = %s

en: find_and_set_shell() setting default_shell = %s
hr: find_and_set_shell() postavlja default_shell = %s

en: fopen (temporary file)
hr: fopen (privremena datoteka)

en: fwrite (temporary file)
hr: fwrite (privremena datoteka)

en: init jobserver pipe
hr: inicijaliziraj cjevovod poslužitelja poslova

en: invalid syntax in conditional
hr: neispravna sintaksa uvjeta

en: lbr$ini_control() failed with status = %d
hr: lbr$ini_control() nije uspio sa stanjem = %d

en: lbr$set_module() failed to extract module info, status = %d
hr: lbr$set_module() nije izdvojio informacije o modulu, status = %d

en: make reaped child pid %s, still waiting for pid %s
hr: make je skupio dijete pid %s, još uvijek čeka pid %s

en: makefile
hr: datoteka izrade

en: missing rule before recipe
hr: nedostaje propis prije recepta

en: missing target pattern
hr: nedostaje uzorak mete

en: mixed implicit and normal rules
hr: pomiješani implicitni i normalni propisi

en: mixed implicit and static pattern rules
hr: pomiješani implicitni i statički propisi uzoraka

en: multiple target patterns
hr: višestruki uzorci meta

en: no
hr: nijedna

en: no more file handles: could not duplicate stdin
hr: nema više upravljača datotekama: ne mogu udvostručiti standardni ulaz

en: no more file handles: could not duplicate stdout
hr: nema više upravljača datotekama: ne mogu udvostručiti standardni izlaz

en: prerequisites cannot be defined in recipes
hr: preduvjeti ne mogu biti definirani u receptima

en: process_easy() failed to launch process (e=%ld)
hr: process_easy() nije uspio pokrenuti proces (e=%ld)

en: read jobs pipe
hr: cjevovod poslova čitanja

en: recipe commences before first target
hr: recept počinje prije prve mete

en: spawnvpe: environment space might be exhausted
hr: spawnvpe: prostor okoline je možda iscrpljen

en: sys$search() failed with %d
hr: sys$search() nije uspio s %d

en: touch archive member is not available on VMS
hr: touch elementa arhive nije dostupan na VMS-u

en: unknown signal
hr: nepoznat signal

en: unlink (temporary file):
hr: unlink (privremena datoteka):

en: unterminated variable reference
hr: nedovršena referenca na varijablu

en: warning:  Clock skew detected.  Your build may be incomplete.
hr: upozorenje: Uočena je nepravilnost sata.  Izgradnja bi mogla biti nedovršena.

en: warning: -jN forced in submake: disabling jobserver mode.
hr: upozorenje: pod-make prisilno postavlja -jN: onemogućujem poslužitelj poslova.

en: warning: NUL character seen; rest of line ignored
hr: upozorenje: uočen je NUL znak; ostatak retka se zanemaruje

en: windows32_openpipe(): process_init_fd() failed
hr: windows32_openpipe(): process_init_fd() nije uspio

en: write jobserver
hr: poslužitelj poslova pisanja
